Sala SI z Kabiną Sensoryczną - Ruch i Dotyk

Sala do terapii Integracji Sensorycznej ruch i dotyk została przygotowana pod kątem usprawniania funkcjonowania układu przedsionkowego. Sprzęty i pomoce, w które wyposażona jest przestrzeń, mają za zadanie wzmacniać proces utrzymywania równowagi, usprawniać zdolności motoryczne oraz rozwijać zmysł dotyku. W pomieszczeniu znajdują się labirynty manipulacyjno – sensoryczne do ćwiczeń zręcznościowych, piłki do ćwiczenia mięśni całego ciała, drabinki gimnastyczne, materace do rehabilitacji, akcesoria fakturowe do masażu, maty z wypustkami, bączek rehabilitacyjny, pełzak, kładka równoważna, która usprawnia reakcje równoważne, trampolina z poręczą oraz basen z piłeczkami.

Ważny element wyposażenia sali stanowi Kabina do Terapii Integracji Sensorycznej. Ten profesjonalny sprzęt umożliwia ćwiczenia równowagi, koordynacji wzrokowo ruchowej, orientacji w przestrzeni oraz wspomaga ogólną sprawność fizyczną. Kabina SI to stabilna, sztywna i wytrzymała konstrukcja, wyposażona w ruchome belki pozwalające na podwieszanie urządzeń do terapii Integracji Sensorycznej m.in. akcesoriów do huśtania, kręcenia się, unoszenia, podciągania oraz wspinania. Dzięki możliwości szybkiej wymiany sprzętów podwieszanych możliwe staje się wykonywanie ćwiczeń usprawniających różne partie ciała za pomocą jednego urządzenia.

Kładka równoważna

Ciekawy sposób do zmotywowania dzieci do wykonywania ćwiczeń poprawiających reakcje równoważne

Piankowy basen

Piankowy basen wypełniony miękkimi kulkami z tworzywa

Kabina do terapii SI

Stabilna konstrukcja umożliwiająca szybką i sprawną zmianę sprzętu podwieszanego

Drabinka gimnastyczna

Przeznaczona do ćwiczeń ogólnorozwojowych, korekcyjnych i rehabilitacyjnych

Walec z otworem

Umożliwia rozwijanie sprawności ruchowej

Sala SI z Magicznym Dywanem i pakietem do rewalidacji

Sala została przygotowana pod kątem usprawniania funkcjonowania układu przedsionkowego i dotykowego. Sprzęty i pomoce, w które wyposażona jest przestrzeń, mają  za zadanie wzmacniać utrzymanie równowagi, procesy koordynacji  wzrokowo – ruchowej oraz rozwijać  zmysł dotyku. W pomieszczeniu znajdują się miękkie kształtki rehabilitacyjne, duże piankowe kształty do przenoszenia, konstruowania, układania jednych na drugich, basen z kulkami, piłki do skakania, trampolina do skakania, tunel do czołgania, chusta animacyjna do zabaw, pomoce do balansowania, dyski, kładki, półkule, sensoryczne kwadraty o różnej fakturze do stymulowania układu dotykowego oraz podwieszane platformy do stymulacji układu przedsionkowego.

Kluczowym elementem wyposażenia tej sali jest Magiczny Dywan z Pakietem Rewalidacyjnym. Produkt jest montowany do sufitu i sterowany za pomocą pilota. Jest to innowacyjna interaktywna pomoc dydaktyczna, która mocno wspiera rozwój motoryki dużej. Obudowę produktu oraz jego elementy składowe cechuje nowoczesne podejście do zajęć, co zachęca nawet bardzo opornych uczniów do podejmowania aktywności. Różnorodne formy przekazu treści, takie jak obraz, dźwięk, animacja, tekst, wykonywanie poleceń poprzez ruch (trzeba machnąć ręką lub nogą nad obiektem) są atrakcyjną dla dziecka formą połączenia rehabilitacji, edukacji i zabawy.

Magiczny Dywan

Interaktywne urządzenie do ćwiczeń i zabaw ruchowych

Kwadraty fakturowe

Kwadraty o różnych fakturach do stymulacji zmysłu dotyku

Piankowa ciuchcia

Piankowa ciuchcia o ciekawym motywie i kolorach

Sensoryczne kamienie

Zestaw sensorycznych kół o różnych strukturach w dwóch rozmiarach

Podświetlany basen

Basen z piłeczkami zapewni bezpieczną i stymulującą zabawę

Sala SI z Piankowym Kącikiem Sensorycznym

Sala została przygotowana pod kątem usprawniania funkcjonowania układu przedsionkowego i dotykowego. Sprzęty i pomoce, w jakie wyposażona jest przestrzeń, mają za zadanie rozwijać zdolność do utrzymywania równowagi oraz umiejętność planowania ruchów. W pomieszczeniu znajdują się aplikacje i poduchy sensoryczne wspierające wielokierunkową aktywność dziecka,  miękkie piankowe elementy, takie jak pufybujaki,  ścianka wspinaczkowaścianki manipulacyjnematerace do ćwiczeń indywidualnychtor przeszkód do ćwiczeń równowagipiłki do siedzeniahamakrowerek stacjonarny oraz pomoce dydaktyczne i terapeutyczne. Dodatkowym elementem wspierającym pracę  nauczyciela, terapeuty, są kąciki sensoryczne, jak ten w formie domku na drzewie  z aplikacjami stymulującymi zmysł wzroku i dotyku oraz rozwijającymi koordynację wzrokowo-ruchową.

Ważny element wyposażenia sali stanowi Kącik Piankowy, w skład którego wchodzą duże materace z otworami do wkładania dużych piankowych i sensorycznych elementów kącika. Miękkie klocki w kształcie owieczki, trawy, tulipana, domku, składające się z mniejszych kolorowych elementów, wzbudzają ciekawość dziecka i motywują je do wykonywania ćwiczeń ruchowych, do  dotykania, wyjmowania, wkładania i przenoszenia elementów kącika. Elementy zostały wykonane z wytrzymałej pianki, pokrytej tkaniną PCV, zapewniając bezpieczne użytkowanie. Zabawa w tak zaaranżowanej przestrzeni angażuje  zmysły dziecka i usprawnia procesy sensoryczne.

Ścianka wspinaczkowa

Ścianki wspinaczkowe z atrybutami pór roku wspierają rozwój motoryczny dziecka

Piłka do siedzenia

Piłki siedziska umożliwiają kształtowanie prawidłowej postawy ciała

Piankowa Owieczka

Miękki w dotyku kącik oraz ciekawy kształt zachęcą do zabawy i aktywności ruchowej

Bujak Kurka

Bujak kurka pozwala na ćwiczenia koordynacji wzrokowo – ruchowej

Poducha sensoryczna Krówka

Ciekawy kształt poduchy ożywi każde wnętrze

Sala SI z Kącikiem Łąka z elementami sensorycznymi

Tematyczna sala Integracji Sensorycznej Wiosenna Łąka została  przygotowana pod kątem usprawniania funkcjonowania układu dotykowego i przedsionkowego oraz zmysłu wzroku dla dzieci, które dobrze znoszą i tolerują większą liczbę bodźców. Sprzęty i pomoce, w które jest wyposażona przestrzeń, mają za zadanie rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową, usprawniać małą motorykę oraz wzmacniać pracę mięśni rąk, dłoni i palców, a także rozwijać zmysł estetyczny. W pomieszczeniu znajdują się pomoce i sprzęty, stwarzające warunki do zabaw swobodnych oraz odpoczynku, ze szczególnym naciskiem na przyrządy do usprawniania układów sensorycznych. Kąciki sensoryczno – manipulacyjne, tęczowa kryjówka, miękkie materace z sensorycznymi naszyciami, tunel, huśtawka oraz trampolina umożliwiające stymulowanie układu westybularnego, usytuowanego głęboko w uchu wewnętrznym. Układ ten zwany też przedsionkowym daje nam sygnał o położeniu ciała i  jest odpowiedzialny za ruch góra – dół.

Ważny element wyposażenia sali stanowi Kącik Zabaw Łąka z aplikacjami sensorycznymi oraz panelami w różnych kształtach, które służą do przesuwania i ćwiczą chwyt, nacisk i planowanie ruchu. Zabawa w kąciku stymuluje zmysł wzroku i dotyku, a także rozwija koordynację wzrokowo- ruchową. Bardzo lubiane przez dzieci zjeżdżalnie, tunele, schody, platformy do wspinania usprawniają koordynacją ruchową oraz ogólną sprawnością fizyczną. Liczne bodźce towarzyszące zabawie dostarczają odpowiednią ilość wrażeń dotykowych, stymulując układ dotykowy, co umożliwia odczuwanie właściwości przedmiotów.

Kącik zabaw Łąka

Kącik zabaw ze zjeżdżalnią i kryjówką umożliwi wiele godzin kreatywnej zabawy

Trampolina

Skoki na trampolinie wprawią w ruch wszystkie mięśnie dziecka

Tunel prosty

Miejsce kreatywnej zabawy, zachęci do aktywności ruchowej

Kryjówka sensoryczna

Kryjówka wyposażona w wiele atrakcji i elementów sensorycznych

Labirynt ścienny

Tematyczny labirynt manipulacyjny do ćwiczeń motoryki małej

Materac narożny

Miękki materac z motywem Marchewkowego Pola do ćwiczeń i relaksu

Sala SI Morska Przygoda z Kącikiem Okręt

Tematyczna sala Integracji Sensorycznej Morska Przygoda została  przygotowana pod kątem usprawniania funkcjonowania układu dotykowego oraz układu przedsionkowego i jest przeznaczona dla dzieci, które tolerują większą liczbę bodźców. Sprzęty i pomoce, w które wyposażona jest przestrzeń, mają za zadanie poprawiać zdolności motoryczne i sensoryczne oraz ogólną sprawność fizyczną dziecka. W pomieszczeniu znajduje się kładka do przechodzenia, rozwijająca zmysł równowagi, miękki podświetlany basen z piłeczkami, piankowe elementy, kąciki edukacyjne, mata manipulacyjno- sensoryczna, hamak stymulujący czucie głębokie oraz materace do rehabilitacji. Sala jest bogata w sprzęty oraz ruchome elementy zachęcające dziecko do podejmowania aktywności.

Ważny element wyposażenia sali stanowi dużych rozmiarów Kącik Zabaw Okręt, który przeniesie dzieci we wspaniały świat morskiej przygody. Dzięki nagromadzeniu elementów sensorycznych, w jakie wyposażony jest kącik, terapia przyjmuje formę prawdziwej frajdy dla dziecka. Ćwiczenia w Kąciku Okręt rozwijają umiejętność utrzymywania równowagi, koordynację oraz zręczność. Elementy i aplikacje sensoryczne wspierają zdolność postrzegania wzrokowego i usprawniają układ dotykowy. Sala została tak zaaranżowana, by dziecko miało wpływ na uczestniczenie, a nawet samodzielny wybór pomocy, dostarczających tych bodźców, których w danej chwili potrzebuje.

Kącik Staw

Kącik sensoryczno-manipulacyjny z motywem stawu

Basen podświetlany

Podświetlany basen z miękkimi kulkami

Lilie Wodne

Pomoc terapeutyczna do ćwiczeń równowagi i koordynacji ruchowej

Trampolina domowa

Zachęca do aktywności i zabawy w ruchu

Kącik zabaw Okręt

Kącik zabaw z wieloma elementami sensorycznymi do wielozmysłowego poznawania świata

Hamak Kropla

Mięciutki hamak ćwiczy koordynację ruchową i równowagę