Sala SI z Kabiną Sensoryczną - Ruch i Dotyk

Sala do terapii Integracji Sensorycznej ruch i dotyk została przygotowana pod kątem usprawniania funkcjonowania układu przedsionkowego. Sprzęty i pomoce, w które wyposażona jest przestrzeń, mają za zadanie wzmacniać proces utrzymywania równowagi, usprawniać zdolności motoryczne oraz rozwijać zmysł dotyku. W pomieszczeniu znajdują się labirynty manipulacyjno – sensoryczne do ćwiczeń zręcznościowych, piłki do ćwiczenia mięśni całego ciała, drabinki gimnastyczne, materace do rehabilitacji, akcesoria fakturowe do masażu, maty z wypustkami, bączek rehabilitacyjny, pełzak, kładka równoważna, która usprawnia reakcje równoważne, trampolina z poręczą oraz basen z piłeczkami.

Ważny element wyposażenia sali stanowi Kabina do Terapii Integracji Sensorycznej. Ten profesjonalny sprzęt umożliwia ćwiczenia równowagi, koordynacji wzrokowo ruchowej, orientacji w przestrzeni oraz wspomaga ogólną sprawność fizyczną. Kabina SI to stabilna, sztywna i wytrzymała konstrukcja, wyposażona w ruchome belki pozwalające na podwieszanie urządzeń do terapii Integracji Sensorycznej m.in. akcesoriów do huśtania, kręcenia się, unoszenia, podciągania oraz wspinania. Dzięki możliwości szybkiej wymiany sprzętów podwieszanych możliwe staje się wykonywanie ćwiczeń usprawniających różne partie ciała za pomocą jednego urządzenia.

sala do terapii si wyposażona w kabinę do sprzętu podwieszanego
Kładka równoważna

Ciekawy sposób do zmotywowania dzieci do wykonywania ćwiczeń poprawiających reakcje równoważne

Piankowy basen

Piankowy basen wypełniony miękkimi kulkami z tworzywa

Sala integracji sensorycznej z kabiną do sprzętów podwieszanych
Kabina do terapii SI

Stabilna konstrukcja umożliwiająca szybką i sprawną zmianę sprzętu podwieszanego

Drabinka gimnastyczna

Przeznaczona do ćwiczeń ogólnorozwojowych, korekcyjnych i rehabilitacyjnych

sala si z kładką równoważnią, kabiną Si
Walec z otworem

Umożliwia rozwijanie sprawności ruchowej

Sala SI z Magicznym Dywanem i pakietem do rewalidacji

Sala została przygotowana pod kątem usprawniania funkcjonowania układu przedsionkowego i dotykowego. Sprzęty i pomoce, w które wyposażona jest przestrzeń, mają  za zadanie wzmacniać utrzymanie równowagi, procesy koordynacji  wzrokowo – ruchowej oraz rozwijać  zmysł dotyku. W pomieszczeniu znajdują się miękkie kształtki rehabilitacyjne, duże piankowe kształty do przenoszenia, konstruowania, układania jednych na drugich, basen z kulkami, piłki do skakania, trampolina do skakania, tunel do czołgania, chusta animacyjna do zabaw, pomoce do balansowania, dyski, kładki, półkule, sensoryczne kwadraty o różnej fakturze do stymulowania układu dotykowego oraz podwieszane platformy do stymulacji układu przedsionkowego.

Kluczowym elementem wyposażenia tej sali jest Magiczny Dywan z Pakietem Rewalidacyjnym. Produkt jest montowany do sufitu i sterowany za pomocą pilota. Jest to innowacyjna interaktywna pomoc dydaktyczna, która mocno wspiera rozwój motoryki dużej. Obudowę produktu oraz jego elementy składowe cechuje nowoczesne podejście do zajęć, co zachęca nawet bardzo opornych uczniów do podejmowania aktywności. Różnorodne formy przekazu treści, takie jak obraz, dźwięk, animacja, tekst, wykonywanie poleceń poprzez ruch (trzeba machnąć ręką lub nogą nad obiektem) są atrakcyjną dla dziecka formą połączenia rehabilitacji, edukacji i zabawy.

Gabinet do terapii integracji sensorycznej z trampoliną, hamakami i magicznym dywanem
Magiczny Dywan

Interaktywne urządzenie do ćwiczeń i zabaw ruchowych

Kwadraty fakturowe

Kwadraty o różnych fakturach do stymulacji zmysłu dotyku

Piankowa ciuchcia

Piankowa ciuchcia o ciekawym motywie i kolorach

Sala do terapii SI z interaktywną pomocą dydaktyczną z pakietem rewalidacyjnym
Sensoryczne kamienie

Zestaw sensorycznych kół o różnych strukturach w dwóch rozmiarach

Podświetlany basen

Basen z piłeczkami zapewni bezpieczną i stymulującą zabawę

Sala SI z Piankowym Kącikiem Sensorycznym

Sala została przygotowana pod kątem usprawniania funkcjonowania układu przedsionkowego i dotykowego. Sprzęty i pomoce, w jakie wyposażona jest przestrzeń, mają za zadanie rozwijać zdolność do utrzymywania równowagi oraz umiejętność planowania ruchów. W pomieszczeniu znajdują się aplikacje i poduchy sensoryczne wspierające wielokierunkową aktywność dziecka,  miękkie piankowe elementy, takie jak pufybujaki,  ścianka wspinaczkowaścianki manipulacyjne, materace do ćwiczeń indywidualnych, tor przeszkód do ćwiczeń równowagipiłki do siedzeniahamakrowerek stacjonarny oraz pomoce dydaktyczne i terapeutyczne. Dodatkowym elementem wspierającym pracę  nauczyciela, terapeuty, są kąciki sensoryczne, jak ten w formie domku na drzewie  z aplikacjami stymulującymi zmysł wzroku i dotyku oraz rozwijającymi koordynację wzrokowo-ruchową.

Ważny element wyposażenia sali stanowi Kącik Piankowy, w skład którego wchodzą duże materace z otworami do wkładania dużych piankowych i sensorycznych elementów kącika. Miękkie klocki w kształcie owieczki, trawy, tulipana, domku, składające się z mniejszych kolorowych elementów, wzbudzają ciekawość dziecka i motywują je do wykonywania ćwiczeń ruchowych, do  dotykania, wyjmowania, wkładania i przenoszenia elementów kącika. Elementy zostały wykonane z wytrzymałej pianki, pokrytej tkaniną PCV, zapewniając bezpieczne użytkowanie. Zabawa w tak zaaranżowanej przestrzeni angażuje  zmysły dziecka i usprawnia procesy sensoryczne.

Sala Si ze ścianką wspinaczkową i piankowym kącikiem
Ścianka wspinaczkowa

Ścianki wspinaczkowe z atrybutami pór roku wspierają rozwój motoryczny dziecka

Piłka do siedzenia

Piłki siedziska umożliwiają kształtowanie prawidłowej postawy ciała

Sala do terapii integracji sensorycznej z piankowym kącikiem zabaw
Piankowa Owieczka

Miękki w dotyku kącik oraz ciekawy kształt zachęcą do zabawy i aktywności ruchowej

Sala integracji sensorycznej z bujakami i piankowym kącikiem sensorycznym
Bujak Kurka

Bujak kurka pozwala na ćwiczenia koordynacji wzrokowo – ruchowej

Poducha sensoryczna Krówka

Ciekawy kształt poduchy ożywi każde wnętrze

Sala SI z Kącikiem Łąka z elementami sensorycznymi

Tematyczna sala Integracji Sensorycznej Wiosenna Łąka została  przygotowana pod kątem usprawniania funkcjonowania układu dotykowego i przedsionkowego oraz zmysłu wzroku dla dzieci, które dobrze znoszą i tolerują większą liczbę bodźców. Sprzęty i pomoce, w które jest wyposażona przestrzeń, mają za zadanie rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową, usprawniać małą motorykę oraz wzmacniać pracę mięśni rąk, dłoni i palców, a także rozwijać zmysł estetyczny. W pomieszczeniu znajdują się pomoce i sprzęty, stwarzające warunki do zabaw swobodnych oraz odpoczynku, ze szczególnym naciskiem na przyrządy do usprawniania układów sensorycznych. Kąciki sensoryczno – manipulacyjne, tęczowa kryjówka, miękkie materace z sensorycznymi naszyciami, tunel, huśtawka oraz trampolina umożliwiające stymulowanie układu westybularnego, usytuowanego głęboko w uchu wewnętrznym. Układ ten zwany też przedsionkowym daje nam sygnał o położeniu ciała i  jest odpowiedzialny za ruch góra – dół.

Ważny element wyposażenia sali stanowi Kącik Zabaw Łąka z aplikacjami sensorycznymi oraz panelami w różnych kształtach, które służą do przesuwania i ćwiczą chwyt, nacisk i planowanie ruchu. Zabawa w kąciku stymuluje zmysł wzroku i dotyku, a także rozwija koordynację wzrokowo- ruchową. Bardzo lubiane przez dzieci zjeżdżalnie, tunele, schody, platformy do wspinania usprawniają koordynacją ruchową oraz ogólną sprawnością fizyczną. Liczne bodźce towarzyszące zabawie dostarczają odpowiednią ilość wrażeń dotykowych, stymulując układ dotykowy, co umożliwia odczuwanie właściwości przedmiotów.

Sala Si z dużym kącikiem do zabaw ruchowych
Kącik zabaw Łąka

Kącik zabaw ze zjeżdżalnią i kryjówką umożliwi wiele godzin kreatywnej zabawy

Trampolina

Skoki na trampolinie wprawią w ruch wszystkie mięśnie dziecka

Sala Si z huśtawką, materacem i kryjówką
Tunel prosty

Miejsce kreatywnej zabawy, zachęci do aktywności ruchowej

Kryjówka sensoryczna

Kryjówka wyposażona w wiele atrakcji i elementów sensorycznych

Sala Si z bezpiecznym materacem i ściankami manipulacyjno sensorycznymi
Labirynt ścienny

Tematyczny labirynt manipulacyjny do ćwiczeń motoryki małej

Materac narożny

Miękki materac z motywem Marchewkowego Pola do ćwiczeń i relaksu

Sala SI z domkami kryjówkami Quadro

Sala do terapii Integracji Sensorycznej z domkami kryjówkami Quadro została przygotowana pod kątem stymulacji układu proprioceptywnego oraz wzmacniania całego ciała dziecka.  Sprzęty i pomoce, w które wyposażona jest przestrzeń, mają za zadanie stymulować układ czucia głębokiego oraz wspierać rozwój percepcji wzrokowej i spostrzegania wzrokowego. W pomieszczeniu znajdują się podświetlany stół do ćwiczeń percepcji wzrokowej, basen z piłeczkami, szafki kryjówki Quadro, wygodne pufy Paolo oraz drabinki ścienne z kółkami gimnastycznymi i liną z huśtawką do ćwiczeń wzmacniających.

Ważny element wyposażenia sali stanowi Maglownica. Ćwiczenia z wykorzystaniem maglownicy w terapii Integracji Sensorycznej mają na celu hamowanie obronności dotykowej przez dostarczanie odpowiedniej ilości wrażeń czucia głębokiego. Ćwiczenia polegają na przeciskaniu się pomiędzy wałkami, co w efekcie prowadzi do pobudzaniu układu czucia głębokiego.

Sali integracji Sensorycznej do ćwiczeń prioprocepcji z domkami kryjówkami
Domek Quadro

Szafka kryjówka w kształcie domku

Maglownica

Maglownica do terapii Si i ćwiczeń propriocepcji

Sala terapii integracji sensorycznej z domkami z kolekcji Quadro
Aktywna tablica – przełącz i naciśnij

Wielofunkcyjny panel z lampkami

Basen z piłeczkami

Miękki, bezpieczny basen z piłeczkami do swobodnej zabawy

Zestaw klocków JollyHeap

Zestaw magnetycznych klocków JollyHeap

Ławeczka Quadro

Niska szafka z siedziskiem i dwoma szufladami