Kąciki sensoryczne dla małych i dużych

Kąciki sensoryczne - wyposażenie stymulujące rozwój

Kąciki sensoryczne powinny znaleźć się w każdym pomieszczeniu do terapii Integracji Sensorycznej. To elementy wyposażenia, które stymulują rozwój, sprzyjając odkrywaniu świata przez własne działania poznawcze dziecka. Czas spędzony w kącikach gwarantuje kreatywną zabawę, podczas której dostarczane są bodźce, jakich potrzebuje system nerwowy do prawidłowego funkcjonowania. Im więcej doświadczeń dziecko zbierze, dotknie, powącha, posmakuje, usłyszy, zobaczy, tym bogatsza będzie jego wiedza o otaczanej rzeczywistości.

Sala żłobkowa z wyposażeniem wspierającym rozwój sensoryczny dzieci
Kącik Iris

Kącik zabaw dla najmłodszych z wieloma miejscami do podejmowania aktywności

Bujak chmurka

Miejsce zabawy i doskonały akcent dekoracyjny każdej placówki

Zestaw piankowy wyspa malucha

Pozwoli na zabawę w miękkim, przytulnym i bezpiecznym miejscu

Dywan Flora

Miekkie i bezpieczne miejsce do zabawy

Meble Quadro

Meble dostosowane do potrzeb i możliwości najmłodszych

Wystarczy odrobina przestrzeni, aby stworzyć miejsce do rozwijającej zabawy. Kąciki sensoryczne to zarówno pojedyncze panele manipulacyjne do powieszenia na ścianie lub postawienie na dywanie, jak i dużych rozmiarów obiekty z tunelami, zjeżdżalniami oraz efektami dźwiękowymi. Zawarte w kącikach ruchome elementy inspirują dzieci do przekręcania, przestawiania, zmiany położenia i badania faktury. Zróżnicowane powierzchnie, kształty i wielkości zachęcają do badania przedmiotów, przynosząc niesamowite korzyści terapeutyczne.

Elementy i aplikacje sensoryczne angażują spostrzeżenia wzrokowe, dotykowe oraz ruchy rąk, stóp, palców, a przy tym rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową. Poznawanie i obcowanie z elementami do manipulowania przyspiesza osiąganie przez dzieci dojrzałości psychomotorycznej oraz zwiększa efektywność terapii. Czas spędzony w kącikach jest przyjemnym doświadczeniem, co sprawia, że dzieci są w stanie pokonywać własne trudności i osiągnąć niesamowite efekty.

Usprawnianie funkcji sensorycznych przez zabawę

Poprawa funkcji psychomotorycznych

Ćwiczenia rozwijające małą motorykę

Wielość bodźców do stymulacji zmysłów